Kandidatas į vienmandatę Tauragės apygardą Robertas Skirmantas ir toliau susitikinėja su gyventojais, atsakinėja į aktualius klausimus ir sprendžia iškilusias problemas. Klausimų Robertas gauna tiek gyvai, tiek raštu. Keletą šiandien kandidatas yra pasiruošęs atsakyti.

Vienas dažnesnių klausimų Robertui yra apie II pakopos privalomąjį pensijos kaupimą.

Kandidato komentaras: „Sutikau ne vieną tauragiškį, kuris išreiškė susirūpinimą dėl priverstinio įtraukimo į antros pakopos pensijos kaupimą. Labiausiai žmonės erzina tai, kad jie tai daryti yra verčiami, o sukauptas lėšas bus gražinamos tik sulaukus pensinio amžiaus ir tai mažomis dalimis. Mes, socialdemokratai manome, jog dalyvavimas antrosios pensijų pakopos sistemoje neturėtų būti privalomas.

Gavę jūsų mandatą Seime, užtikrinsime šios programos dalyvių apsaugą ir jų teises, sudarysime galimybes pasitraukti iš sistemos ir pasiimti sukauptas lėšas, o sukakus pensijiniam amžiui ar Sodrai paskyrus išankstinę pensiją bus galima nuspręsti: gauti periodines išmokas ar pasiimti visas sukauptas lėšas iš karto

Skatinsime ir remsime kolektyvinio dalyvavimo profesinių pensijinių fondų kūrimąsi.

Socialdemokratai sieks, kad būtų patvirtinta ir įgyvendinta vyresnio amžiaus visuomenės poreikiams skirtos „sidabrinės ekonomikos“ plėtros strategija, kuri apimtų galinčių ir norinčių dirbti senjorų išlaikymo darbo rinkoje priemones (lankstesnis darbo grafikas, perkvalifikavimo programos, mokesčių lengvatos darbdaviams, įdarbinantiems pagyvenusius žmones), taip pat sveikatinimo, sveikatos priežiūros, reabilitacijos ir socialinės pagalbos sprendimus, aktualius dirbantiems senjorams.

Pragyvenimo amžius ilgėja ir išgirdau ne vieną priekaištą dėl to, kad darbingi žmonės varomi į užtarnautą poilsį, nors ir toliau gali dirbti ir nenori būti Sodros išlaikytiniais. Šia tema turi būti plati diskusija ir priimti atitinkami sprendimai.”

Šiuo metu Europos Sąjungoje yra populiari tema apie Žaliąjį kursą. Gyventojai klausia kokia yra Roberto Skirmanto nuomonė tuo klausimu.

Europos „žaliasis kursas“ yra ilgalaikė strategija, siekianti sukurti tvaresnę ir ekologiškesnę ateitį. Nors jis kelia iššūkių, ypač pereinamuoju laikotarpiu, jo sėkmė gali priklausyti nuo to, kaip gerai ES sugebės subalansuoti aplinkosaugos tikslus su ekonominiais ir socialiniais poreikiais. Taigi, šio kurso „gerumą“ galima vertinti skirtingai, priklausomai nuo prioritetų: ar labiau vertinama aplinkos apsauga ir ilgalaikė nauda, ar ekonominis stabilumas ir trumpalaikiai poreikiai.

 Argumentai ,,už”:
1) Kova su klimato kaita;
2) Tvarus ekonomikos augimas;
3) Energetinė nepriklausomybė;
4) Sveikesnė aplinka.