Pirmą kartą minimas Žąsino kaimas 1561 m. Pajūrio valsčiaus inventoriuje. Nuo 1585 m. minimas Žąsino dvaras.
Ant senkapio yra senos kaimo kapinės, kuriose laidota iki 1953 m. Kapinynas plačiai žinomas tapo 1970 m., kad buvo įtrauktas į Valstybės saugomų kultūros paveldo objektų sąrašą, o Žąsino kaimo koplytėlė įrašyta į Šilalės rajono savivaldybės saugomų kultūros paveldo objektų sąrašą.
Nuo 1929 m. buvo atliekami įvairūs tyrinėjimo darbai. Kapinynas kentėjo nuo įvairių žemės darbų, jis buvo gerokai apgadintas, dalis jo buvo visiškai sunaikinta. Kasinėjimo metu buvo rastos apie 36 kapavietės, moterų, vyrų ir vaikų. Kasinėjimo metu buvo rasta daug įvairių radinių, papuošalų, apyrankių ir kt., kurie buvo perduoti į istorijos muziejų.
Toje vietoje buvo pastatyta bažnyčia, o bažnyčios vietoje minėta koplytėlė. Koplytėlė yra pastatyta XX a. pradžioje. Kraštotirininko Vlado Statkevičiaus žiniomis, koplytėlės autorius Aleksandras Klemanskis. Sovietmečiu ji gerokai buvo apgriuvusi, todėl 1993 m. buvo atnaujinta. Nuo tu metu jokie koplytėlės tvarkymo darbai nebuvo atlikti.
Ši koplytėlė yra dažnai lankoma, ypač Visų Šventųjų dieną. Kadangi yra išskirtinė, tai dėmesį patraukia ir pravažiuojančių pro šalį, kadangi yra netoli nuo pagrindinio kelio Šilalė – Kvėdarna.
2024 metais atnaujinimui skirta 3500 eur iš Šilalės rajono religinių bendruomenių rėmimo ir nekilnojamo kultūros paveldo tvarkybos programos.